spacer
spacer
 
Otevři oči!
Záběry z porážení zvířat v Egyptě, Indonésii a Turecku ukazují brutalitu a otřesné utrpení

10.7.2012

Minulý měsíc zveřejnila mezinárodní organizace pro ochranu hospodářských zvířat Compassion in World Farming (CIWF) dokument s otřesnými záběry z porážení zvířat v Egyptě, Indonésii a Turecku: „A Path to Better Futures? – the need for implementation of the OIE recommendations on animal welfare, “Cesta k lepší budoucnosti? – potřeba realizace doporučení OIE o pohodě/ochraně zvířat.“ Zvířata nepopsatelně trpí, organizace se navíc domnívá, že se nejedná o ojedinělý exces, ale o běžnou praxi.

Dokument, dlouhý necelých 6 min., můžete shlédnout zde. Záběry jsou děsivé, proto jsou přístupné pouze po registraci, osobám starším 18ti let.
www.youtube.com/watch?v=I3DbHdBrHvA 

Záběry byly natáčeny v rozmezí 2011 – 2012, a zřetelně ukazují extrémní utrpení zvířat a násilí páchané na nich lidmi: 

V egyptských jatkách neprovádí pracovník omráčení ani řádný plný řez přes hrdlo, čímž se urychlí smrt. 
Místo toho jednoduše zvířeti bodnou nůž do krku. Dokonce po několika takových bodnutích je uvázané zvíře stále na nohách, zatímco se mu z krku řine krev. Případně se zhroutí k zemi až několik minut po prvním bodnutí. Porážka krávy v Turecku. Je za zadní nohu zavěšena a nadzvednuta. Najednou ji rozříznou břicho, i když je pravděpodobně stále při vědomí. K našemu zděšení vidíme telátko, které vytahují v placentě z umírající matky. Hlásí se k životu, bučí. Pouze po dvou minutách svého života je podříznuto a vyhozeno do odpadu. 

Indonésie: Dobytek je vykládán z lodi po čtyřdenní plavbě z jednoho z ostrovů. Zvířata jsou živá a při vědomí. Jeřáb je vytahuje z lodi – tři zvířata jsou k sobě připoutána za krk a jsou nešena nohami dolů - a hází je na čekající náklaďák. 


Všechny země také porušují pravidla pro porážení zvířat Světové organizace pro zdraví zvířat (OIE), které jsou členy. Pro doplnění uvádíme, že zvířata musí být před vykrvením (přetnutím krční tepny) řádně omráčena, pokud se nejedná o rituální porážku (na jejíž provedení také platí pravidla). 

Kromě neuvěřitelné brutality pracovníků na jatkách a usmrcujících zvířata, se nabízí otázka na turisty o původu živočišných potravin v hotelích a restauracích v těchto zemích a pravděpodobnost, že pochází od podobně mordovaných zvířat jako v dokumentu. Proto - žádáme turisty, kteří mají pobyty v Egyptě, Turecku a Indonésii, aby zde nejedli maso a další živočišné produkty, protože skoro jistě pochází ze zvířat, která musela podstoupit velikou bolest a mučení během svého usmrcování – porážky. 

Společnost pro zvířata – ZO ČSOP vyzývá veřejnost:
- k zasílání dopisů, emailů velvyslancům uvedených tří zemí. Vzory textu emailů a kontakty naleznete nahttp://pomahame.spolecnostprozvirata.cz a www.spolecnostprozvirata.cz
- k nepojídání masa a živočišných potravin v těchto a podobných zemích
- ke zvážení, zda-li je nutné do těchto zemí cestovat za účelem své dovolené a odpočinku, podporovat svými penězi jejich kruté způsoby zacházení s živými tvory (v tomto konkrétním případě se jedná o hospodářská zvířata, ale zvažte, jak v mnoha rozvojových a muslimských zemích zacházejí se ženami, s dívkami, a také s ostatními zvířaty….) 

Společnost pro zvířata posílá všem třem velvyslancům dopisy s filmem a žádostí o ukončení tohoto brutálního zacházení se zvířaty. Posíláme také protest k mezinárodním organizacím. 

Tyto důkazy o brutálním zacházení s hospodářskými zvířaty v zemích mimo EU, zejména v zemích rozvojových, nejsou, bohužel, nic nového... 

Tisková zpráva ZDE
Kontakty na velvyslance ZDE

Texty dopisu - emailu pro velvyslance Egypta, Turecka, Indonésie, anglicky.
Překladu textu pro velvyslance ZDE
Otázky a odpovědi k dokumentu ZDE
 
Advertisement